تابلو LEDجایگزین مناسبی برای تابلوهای نئون می باشد که به علت استحکام ، طول عمر بالا  و مصرف کم انرژی ساخت آن نسبت به نئون ، خیلی سریع جای نئون را در کشور گرفته است و تنها مزیتی که نئون دارد در یکنواختی نور و هنری بودن آن است.
 
آیا می دانید عمر تابلو نئون به سر رسیده است ؟
 
در یک تجارت زنده تبلیغات نقش اساسی را ایفا می کند . با تبلیغات ، مشتری را به سوی خود جذب می کنید و سرمایه هزینه شده ظریف مدت کوتاهی به بنگاه اقتصادی شما ( شرکت ، مغازه و ... ) باز می گردد.
تابلوهای LED نسل جدید تابلوها می باشند که در آینده ای نزدیک به دلیل امتیازات فراوان نسبت به تابلوهای فلکسی ، بنر و ... جایگزین آنها خواهند شد.
مزایا :
1- زیبایی منحصر به فرد
2- درخشندگی و جلب توجه عالی
3- مصرف بسیار کم ( برای تابلو تا طول سه متر کمتر از 40 وات معادل یک لامپ مهتابی  )
4- طول عمر بسیار زیاد 60000 ساعت ( بیشتر از 15 سال )
5- هزینه ساخت مناسب
شما می توانید با نصب تابلوهای LED برای مغازه و محل کار و ساختمان خود در مصرف برق صرفه جویی کنید و از طرفی بیشتر دیده شوید.
 


در سال 90 که تازه این تابلوها در  شیشه مغازه ها دیده می شد جذب این تابلوها شدم و تلاش کردم یکی از آنها را برای خود بسازم ولی یک مشکل اساسی در این راه وجود داشت و  آن نبود منبع آموزشی برای ساخت این نوع از تابلوها بود .
با جستجو در اینترنت به چندین بسته آموزشی برخورد کردم که به ادعای خودشان آسان ترین آموزش در ساخت این تابلوها  را ارائه می کنند  ولی با تهیه این بسته های آموزشی نیز دوباره بعد از اولین گام به سد دیگری برخورد می کنید و آن این است که در این مجموعه ها شما فقط با طرز بستن LED ها آشنا می شوید  و در قسمت های دیگر ساخت این تابلوها گیر می کنید .
 

مشکلات موجود در این مجموعه ها :
 - در قسمت اتصال LED ، فقط یک مثال ساده از اتصال چند LED را نشان می دهند . اگر شما بخواهید چند صد LED را به هم وصل کنید نیاز به دانش الکترونیک دارید .
 - نیاز دارید تا خودتان به صورت دستی برد کنترل کننده های LED را بسازید و  در بسته های آموزشی  فقط به گذاشتن نقشه برد مدار بسنده می کنند.
 -  حرکت های نمایشی LED ها (افکت ها) را نیز باید خودتان جستجو  کرده یا برنامه نویسی کنید و با استفاده از دستگاه پروگرامر آن را به IC کنترلر انتقال دهید. ( نیاز به کمی دانش برنامه نویسی  ، خرید پروگرامر و کار با دستگاه های پروگرامر دارید )

- یک اشتباه افرادی که می خواهند برای یادگیری ساخت تابلو LED ، هزینه ای را برای خرید DVD آموزشی صرف کنند  این است که ، فقط روی قیمت متمرکز شده اند .
چون نمی خواهند هزینه زیادی صرف آموزش کنند ، سایت های  زیادی را جستجو می کنند  و دنبال DVD هستند که کمترین قیمت را داشته باشد. حالا می دانید ممکن است نتیجه این کار چه باشد؟
ممکن است با نحوه اتصال LED ها آشنا  شوید ، ولی در قسمت برد کنترل تابلو LED دچار مشکل می شوید ، چون بیشتر سایت هایی که DVD های آموزش ساخت تابلو LED را می فروشند فقط نقشه برد کنترل را قرار داده اند و مجبورید خودتان آن را بسازید.
پس از وصل کردن LED ها ، مقاومت هایی پیشنهاد می شوند که ممکن است باعث کم نور شدن LED ها شوند.
( اینها تجربیاتی هستند که پس از خرید چندین DVD از سایت های مختلف به آن برخورد کرده ام) .

آیا واقعا می توانیم با استفاده از این بسته آموزشی برای خود تابلو LED بسازید ؟

اگر می توانید دو سیم را به هم لحیم کنید ، پس شما هم می توانید تابلو LED بسازید.
 
این مجموعه آموزشی سعی دارد با شیوه ایی بسیار کاربردی بدون نیاز به داشتن کمترین میزان دانش در زمینه الکترونیک شما را قادر  سازد تا برای خود یک تابلو LED نورانی بسازید.
با مدتی تحقیق در زمینه این تابلو ها ،  آزمایش و خطا ، استفاده از تجربه های همکاران و صرف هزینه برای تهیه قطعات این نوع تابلو ها  ، چندین تابلو برای مشتری ها ساخته ام و حالا این تجربیات را به صورت یک مجموعه آموزشی جدید و کاربردی تهیه کرده ام .
نمونه های ساخته شده تابلو LED با استفاده از این مجموعه را می توانید از لینک زیر مشاهده کنید.
نمونه اول : روی عکس کلیک کنید. ( کیفیت فیلم 3GP )
 
 
نمونه دوم : روی عکس کلیک کنید . (کیفیت فیلم 3GP )

 
نمونه سوم : روی عکس کلیک کنید . (کیفیت فیلم 3GP )  
 
 
 
بخشی از آموزش های موجود در مجموعه کاربردی آموزش ساخت تابلو LED
 


ویژگی این محصول آموزشی سادگی آن است یعنی شما بدون نیاز به دانش الکترونیک می توانید تابلو LED برای خودتان درست کنید. تنها کاری که شما باید بکنید مونتاژ قطعات به یکدیگر است . قطعات مورد نیاز با پایین ترین قیمت از شرکت توزیع کننده تهیه می شود.  


 - این محصول برای چه افرادی مناسب است ؟
 1- افرادی که می خواهند برای مکان فعالیت خود تابلو LED بسازند  ولی نمی خواهند هزینه زیادی را صرف آن کنند .
 آیا می دانستید  برای ساخت تابلو LED توسط کارگاه های بیرون ، هزینه ایی که به عنوان ، فقط سود از شما گرفته می شود بیشتر از هزینه این بسته آموزشی است .
2- افرادی که می خواهند ساخت تابلو LED را به عنوان شغل جانبی  یاد بگیرند.
- هزینه صرف شده جهت خرید این محصول آموزشی، پس از ساخت اولین تابلو LED  برای خودتان  از طریق کاهش هزینه ها  و اگر برای دیگران تابلو را می سازید با گرفتن دستمزد به شما باز خواهد گشت .


جزوه آموزشی + فیلم  + پشتیبانی تلفنی + تامین قطعات
برای خرید محصول آموزشی  (روی تصویر زیر کلیک کنید)
 
 
مربی آموزش : آقای عبدلی
فروش  : 09118747767  وثوقی نیا