نرم افزارهایی که باید روی هر کامپیوتری نصب باشد 
فقط روی هر آیکن کلیک کنید تا با نحوه نصب و استفاده از آن آشنا شوید
 
            نرم افزار ضد ویروس باید روی هر کامپیوتری نصب باشد
           
           
           
               
 
توضیحات کلی هر نرم افزار :
ESET  نرم افزار ضد ویروس :
این نرم افزار ضدویروس باید روی هر کامپیوتری نصب باشد تا از ورود ویروس های کامپیوتری که از طریق فلش ، CD و DVD یا اینترنت پخش می شوند جلوگیری کند. شما به جای ضدویروس ESET NOD32 می توانید از نرم افزارهای دیگری مانند Avast ، Avira ، Kaspersky و ... استفاده کنید ولی نرم افزار ضدویروسی که فعلا در ایران بیشتر طرفدار دارد ، NOD32 می باشد و دلیل آن راحتی این نرم افزار و وجود آپدیت های دسترس ، نسبت به سایر ضدویروس های موجود در بازار است. حجم آپدیت های آفلاین این ضدویروس نیز نسبتا در مقایسه با دیگر ضدویروس ها کمتر است .
 
KM Player:
نرم افزار پخش کننده فایل های صوتی و تصویر KM Player جزو نرم افزارهای محبوب برای اجرای انواع فیلم های موجود در کامپیوتر است. در این نرم افزار تنظیمات بیشماری برای پخش فیلم ها مانند ، تغییر اندازه نمایش فیلم ، تنظیم زیرنویس ، تنظیم رنگ ، عکس گرفتن از فیلم و ... وجود دارد.
 
Nero :
برای رایت روی CD و DVD شما نیاز به یک نرم افزار ساده و حرفه ای دارید که نرم افزار Nero همه این امکانات مورد نیاز شما را یک جا در خود دارد .
 
Adobe Reader :
بیشتر کتاب های موجود در کامپیوتر یا اینترنت به صورت فایل PDF می باشد که برای اجرای این فایل ها نیاز به نرم افزار Adobe Reader دارید.
 
WinRAR :
برای اجرای فایل های فشرده که عمدتا به صورت RAR یا ZIP است نیاز  به نرم افزار WinRAR دارید. اما نرم افزارهای ساده تر با کارایی بالاتری مانند 7Zip نیز وجود دارد که دارای قابلیت های بیشتری نسبت به سایر نرم افزارهای مشابه مانند WinRAR یا WinZip  را داراست.
 
Video Studio :
نرم افزار حرفه ای و آسان برای ساخت و ویرایش ویدیوهای شما ، ساخت آلبوم های ویدیویی از عکس های شما
 
Word  :
نرم افزار رایج برای نوشتن کتاب و مشاهده فایل های متنی
 
PhotoShop :
نرم افزاری جهت دستکاری و  ساخت عکس ها . اگر می خواهید روی عکس های خود کار کنید حتما باید استفاده از این نرم افزار را یاد بگیرید.
 
Dictionary :
لغت نامه ای سریع و آسان برای نمایش معنی لغت های انگلیسی به فارسی و برعکس .  به علت انگلیسی بودن زبان در ویندوز ، ممکن است در زمان کار با کامپیوتر به لغاتی برخورد کنید که معنی آن را نمی دانید ، می توانید کتاب دیکشنری بخرید و لغت خود را در میان چند صد صفحه کتاب جستجو کنید اما روش سریعتری وجود دارد و آن استفاده از نرم افزار دیکشنری است که فقط با وارد کردن لغت ، معنی آن بلافاصله نمایش داده می شود.
 
Farsi Saz :
اگر نیاز به فارسی نویسی در فتوشاپ یا نرم افزارهای ویرایش فیلم  و غیره دارید ، نیاز به نرم افزار فارسی ساز دارید.
 
FireFox :
فایر فاکس نرم افزار حرفه ای برای مرور صفحات اینترنتی که نسبت به اینترنت اکسپلور که به طور پیش فرض در ویندوز دارای سرعت بالاتر و امکانات بیشتر است.
 
Internet Download Manager :
برای دانلود از اینترنت شما باید این نرم افزار را روی کامپیوتر نصب کنید. نرم افزارهای موجود نصب شده در ویندوز مانند Internet Explorer یا FireFox و غیره بدون مشکل از اینترنت دانلود خواهند کرد ولی مشکلی که دارند این است که سرعت دانلود آنها پایین است ، اگر دانلود خود را به صورت موقت متوقف کنید برای ادامه دانلود دچار مشکل می شوید.
اما Internet Download Manager دارای امکانات بیشمار مانند سرعت بالا (مهمترین ویژگی) ، ادامه دانلود ، مرتب کردن لیست فایل هایی که می خواهید دانلود کنید( با دانلود یک فایل به طور اتوماتیک فایل بعدی را دانلود خواهد کرد) ، خاموش کردن کامپیوتر در صورت پایان دانلود و ...
 
7Zip :
برای باز کردن فایل های فشرده شما نیاز به یک نرم افزار فشرده ساز دارید. اما نرم افزار 7Zip دارای ویژگی هایی است که آن را از سایر نرم افزارها مانند WinRAR یا WinZip متمایز می کند. نمایش سرعت و زمان باقیمانده در زمان استخراج فایل های فشرده ، قابلیت متوقف کردن در زمان استخراج فایل های فشرده ، قابلیت مشاهده فایل های فشرده یا فایل های ناقص دانلود شده از اینترنت و . ..
 
Narsis:
اگر به نرم افزار دیکشنری حرفه ای تری که دارای لغت نامه زیادی باشد ( چند صد هزار لغت ) می توانید روی ویندوز نارسیس را نصب کنید.
یکی از قابلیت های نارسیس ، تلفظ انگلیسی و آمریکایی آن است که به راحتی می توانید آن را شنیده و درک کنید.
قابلیت دیگر آن نمایش معنی فقط با قرار دادن آیکن موس روی لغات انگلیسی است .
 
Flash Player :
بیشتر فیلم ها در اینترنت که به صورت زنده پخش می شوند از نوع فلش است بنابراین شما به نرم افزار Flash Player نیاز دارید تا این فیلم ها را برای شما نمایش دهد.