نرم افزار پخش کننده فایل های صوتی و تصویری KMPlayer
 
 
با وجود این همه نرم افزار اجرایی فایل های مالتی مدیا انتخاب یکی از آن ها کار بسیار دشواری به نظر می آید. نرم افزاری که در عین کارآیی بالا، حجم پائینی داشته و قادر به پخش اکثر فرمت ها هم باشد. همان طور که همه می دانیم نرم افزار های زیادی در این زمینه وجود دارند. JetAudio ، Windows Media Player ، WinDVD ، PowerDVD و ... معروفترین آن ها به شمار می آیند. اما مهم ترین مشکلی که این نرم افزار ها دارند این است که هم حجمی نسبتا سنگین دارند و هم قادر به پخش بسیاری از فرمت ها نیستند. نرم افزاری به نام KMPlayer موجود است که هم کم حجم می باشد و هم قادر به پخش تقریبا 99 دردصد فرمت های صوتی و تصویری است.
نرم افزار بسیار ساده اما در عین سادگی با کارآیی بسیار بالا. هرکاربری که یک بار KMPlayer را تجربه کند مطمئنا انتخاب اولش همیشه همین نرم افزار خواهد بود. اساس کار KMPlayer با این تفکر بنیان نهاده شده که بتواند هر فرمت صوتی و تصویری را اجرا نماید.  VCD ها و DVD ها هم با بهترین کیفیت ممکن می توانند اجرا شوند.
 
 
بازگرداندن KM Player به تنظیمات پیش فرض
بعضی مواقع به دلیل دستکاری تنظیمات نرم افزار KMPlayer توسط کاربر ، نرم افزار به صورت نامطلوبی کار می کند  یعنی ممکن است با اجرای فیلم تصویر کوچک نشان داده شود یا رنگ فیلم ها غیر طبیعی باشد برای اینکه نرم افزار به حالت استاندارد خود برگردد  می توانیم تنظیمات پیش فرض نرم افزار را اجرا کنیم.
برای این کار به روش زیر عمل کنید.

در پنجره نرم افزار KMPlayer راست کلیک کنید.
از لیست Options و  گزینه Preferences را انتخاب کنید. ( با زدن دکمه F2 نیز پنجره Preferences باز خواهد شد)
 
 
در پایین پنجره Preferences روی دکمه Reset Current Preset (تنظیمات پیش فرض) کلیک کنید تا تنظیمات پیش فرض خود نرم افزار فعال شود.
 
 
چرخاندن تصویر فیلم در KMPlayer
اگر به بعضی فیلم هایی که با تلفن همراه گرفته شده باشد توجه کرده باشید می بینید که فیلم 90 درجه کج نمایش داده می شود .
برای نمایش مطلوب این نوع فیلم ها در نرم افزار KMPlayer می توانید زاویه نمایش فیلم را بچرخانید تا راحت تر قابل نمایش باشد.
 
در پنجره نرم افزار روی دکمه چرخ دنده کلیک کنید.
 
 
در قسمت Rotation می توانید فیلم را بچرخانید.
در قسمت Flip می توانید تصویر را به صورت آینه ایی تغییر جهت دهید .
 
 
 
 
 
تنظیم  زمان نمایش زیر نویس
اگر زیرنویس در زمان عقب تر یا جلوتر نمایش داده می شود  می توانید زمان نمایش آن را جابجا کنید تا زیرنویس با فیلم هماهنگ شود.
 

از دکمه های صفحه کلید برای تنظیم  کردن زیرنویس استفاده کنید.دقت کنید که راحتر ترین راه اینه که اولین دیالوگی که میشنوید رو با اولین متن زیرنویس تنظیم کنید تا در ادامه با مشکل مواجه نشید.

کار هر یک از دکمه ها شامل ...

[+Shift 
برای جلو بردن زیرنویس به اندازه 5 ثانیه 
]+Shift 
برای عقب بردن زیرنویس به اندازه 5 ثانیه
برای جلو بردن زیرنویس به اندازه 0.5 ثانیه
برای جلو بردن زیرنویس به اندازه 0.5 ثانیه

به نظرم برای تنظیم دقیق تر از 0.5 استفاده کنید

 
عکس گرفتن با KMPlayer
برای عکس گرفتن از فیلم در زمان نمایش تنها کافی است کلید های Ctrl + A  را فشار دهید تا عکسی از صحنه گرفته شود.
 به طور پیش فرض عکس به پوشه Capture در مسیر C:\Program Files\The KMPlayer انتقال می یابد. ولی مکان ذخیره عکس را می توانید خودتان نیز مشخص کنید .